Лоша реколта от краставици. Какви са причините и как да го избегнете

Лоша реколта от краставици – какви са причините и какво да направите, за да избегнете това?

Не толкова отдавна говорихме защо мъжките цветове преобладават при краставиците. Днес ще си поговорим защо краставиците не цъфтят. Да, за съжаление, това може да се случи. Растенията ще растат и то доста добре, но цветове няма да се появят. Има няколко причини за този проблем. Всеки начинаещ градинар може да предотврати подобен проблем.

На първо място, разбира се, има проблем с почвата. Ако краставиците се засаждат на едно и също място всяка година, тогава се натрупват твърде много патогени. Те са вредни за корените на краставиците, а растението просто не образува цветове. Винаги спазвайте правилата за сеитбообращение. И ако това не е възможно, тогава почвата трябва да се подменя на всеки три години. Това се отнася най-вече за оранжериите.

Най-честата причина за проблема е неправилното торене. Знаем, че през пролетта растенията трябва да се подхранват с азот, но ако е в излишък, тогава ще има активно натрупване на зелена маса, но без цветове. Щом наближи времето на цъфтеж, азотът трябва да бъде изключен от подхранването на краставиците и да се добави калий.

Неправилните семена също могат да са причина за липса на цветове. Никой дори не се замисля за факта, че тези краставици вероятно са били опрашени с хибриди.

Растенията, които са прекалено гъсто засадени, също няма да дадат цветове.

Най-често разпространената грешка е поливането със студена вода. Ако растенията се поливат със студена вода от самото начало, тогава има два варианта: или изобщо няма да има цветове, или ще са главно мъжки цветове. И в двата случая ви очаква лоша реколта от краставици. Да, изглежда такава дреболия, но е по-добре да поставите варел с вода до градината, в който водата ще се нагрява на слънце.

Спазвайки тези правила, няма да останете без реколта от краставици. Елиминирайте всички възможни проблеми.

Коментирай:

error: Content is protected !!