Само две карамфилчета да дъвчете на ден и правят чудеса с тялото ви

Поради пикантния си и в същото време лютив вкус, той се използва широко в готвенето за приготвяне на месо и риба, по-рядко се използва в сладкарските изделия. Но когато подправяте риба, мариновате зеленчуци, няма равен.

Не всички обаче знаят, че карамфилът също е слаб наркотик. Специалисти от Католическия университет в Минас Жерайс в Бразилия и медицинската фондация Езекиел Диас са загрижени за борбата с треската на Зика. Това заболяване се е превърнало в истински бич за страни с тропичен и субтропичен климат. Например, заразяването на жена по време на бременност води до необратими последици за плода: при дете това може да причини микроцефалия. През февруари 2015 г. в страните от Южна и Северна

Америка избухването на треска Зика отне живота на няколко десетки хора, хиляди получиха усложнения след нея. Бразилски медии съобщават за смъртта на 20-годишно момиче от респираторни заболявания, причинени от треска на Зика.

Основните разпространители на тази треска са комарите от вида Aedes aegypti.

Учените разгледаха десетте най-разпространени растения, за да разберат кои от тях са подходящи за убиване на ларвите на комарите. Сред интересите на служителите на университета имаше и такива добре познати растителни подправки като риган, карамфил, розмарин, мента, маточина. Оказа се, че само карамфилът и риганът напълно унищожават ларвите на комара Aedes aegypti. Освен това етеричното масло, произведено от тези растения, попадайки върху местата на съединителя, напълно унищожава ларвите на комарите в рамките на един ден, причинявайки не само треска на Зика, но и вируси като денга и чикунгуня.

Както обяснява биологът Алзира Сесилио, сега учените трябва да разберат как работят тези масла, т.е.

Карамфилът има пряк лечебен ефект. През 2013 г. Китайската академия на науките установи, че олеаноловата киселина и евгенолът, които са части от карамфила, имат силни противоракови свойства. Учени от няколко университета в света: Минесота, Питсбърг и Пекин изследваха тези свойства на карамфила. Оказа се, че спира растежа на човешките ракови клетки.

В същото време здравите клетки не са изложени на никаква опасност. По пътя се оказа, че олеаноловата киселина е също тонизиращо и антивирусно средство. Това е добре известно на германските учени, които включиха етеричните масла от карамфил в състава на успокояващо лекарство.

Вярно е, че лекарите предупреждават, че в зависимост от дозировката, карамфилът може да даде релаксиращ ефект или, напротив, да повиши тонуса и да предизвика скок на кръвното налягане.

Ето защо за профилактика се препоръчва да се добавят не повече от две пъпки карамфил на ден в храната.

Специалисти от университета Мигел Ернандес наричат ​​карамфила един от най-добрите естествени антиоксиданти. Малко количество от тази подправка на ден е достатъчно, за да инхибира окислителните процеси в организма, които унищожават клетките и тъканите. За антиоксидантния ефект испанските учени изследвали други растения, които са широко разпространени в средиземноморската кухня: риган, мащерка, розмарин, градински чай. Но нито един от тях не даде такива невероятни резултати като карамфила.

Между другото, окисляването на продуктите е основната причина за тяхното влошаване. Според Хуана Фернандес Лопес, един от служителите на университета Мигел

Ернандес, окисляването на липидите причинява загуба на хранителни свойства на продукта и явно влошаване на вкуса. Ето защо карамфилът е незаменима съставка в домашното осоляване, консервиране, мариноване. В индустриален мащаб химичните и синтетичните вещества се използват като консерванти. Испанските учени се опитват да намерят естествен заместител на изкуствените консерванти, които вредят на човешкото здраве.

Ако се консумират два пъти на ден, 30 минути преди хранене, две пъпки карамфил, след това след няколко дни можете напълно да изчистите тялото от глисти. Този инструмент отдавна се използва като народен. Така в Китай паразитите са били обезвреждани от векове. Но сега антипаразитните свойства на карамфила са получили научно потвърждение. Експериментите с кучета и прасета, заразени с аскариаза, показват ясен антихелминтичен ефект на това растение. В Русия, например, карамфилът е в списъка на антипаразитни лекарства.

Само две пъпки карамфил на ден трябва да се дъвчат в суха форма – и вие ще забравите за болки в гърлото, стоматит и пародонтоза.

До това заключение стигнаха изследователи от САЩ. Можете да добавите карамфил към храната. Това значително активира храносмилателния процес поради факта, че карамфилът стимулира стомаха и ускорява метаболитните процеси. Облекчава летаргията и умората. Американците са сигурни, че карамфилът има най-малко осем изразени полезни свойства: бактерицидни, антихелминтни, противогъбични, аналгетици, спазмолитични, заздравяващи рани, антикарциногенни, карминативни при метеоризъм. Те открили, че етеричните масла от карамфил са вредни за златисто-белия Staphylococcus aureus, дифтерийния бацил и дори антракса.

В допълнение, ароматните пъпки на това растение инхибират размножаването на туберкулозен бацил.

Коментирай:

error: Content is protected !!